Eszterházy Károly Szőlészeti Borászati Napok Eger
2016. február 15-16. között kerül megrendezésre az Eszterházy Károly Szőlészeti Borászati Napok Egerben.

A szőlészeti, borászati témájú szakmai verseny és konferencia az Eszterházy Károly Főiskola Élelmiszertudományi és Borászati Tudásközpontjának, az Agria Geográfia Közhasznú Alapítványnak, a Magyar Bor Akadémiának, továbbá a Bükki-, Egri-, Mátrai-, és Tokaji- Borvidék Hegyközségi Tanácsának szervezésében valósul meg.

A rendezvény fővédnöke: Dr. Fazekas Sándor, Földművelésügyi Miniszter
A rendezvény védnöke: Román István, a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára
Időpont: 2016. február 15-16.
Helyszín: Hotel Eger-Park, 3300 Eger, Szálloda. u. 1-3.

Részvételi díj: 14.000Ft. (Az ebédet és az esti borkóstolót egyaránt tartalmazza)

A szakmai versen során középiskolás csapatok adnak számot szőlészeti és borászati területen szerzett elméleti és gyakorlati ismereteikről. A konferencián a szőlészeti és borászati kutatásban és felsőoktatásban dolgozó oktatók, kutatók és szakemberek ismertetik a szőlőtermesztés legújabb hazai és nemzetközi trendjeit. Bemutatásra kerülnek a szőlő tőkebetegségeit mérséklő termesztési gyakorlatok, a 2016. évi aktuális támogatási lehetőségek és a 2015-ben az év bortermelőjének választott Szöllősi Mihály is bemutatkozik. A résztvevők gyakorló borászoktól kapnak információt, napjaink borászatának lehetőségeiről és problémáiról. Végezetül, a terület elismert képviselőit hallhatjuk egy kerekasztal beszélgetés során, melynek témája a borászati ágazat jövője.

A szakmai verseny és konferencia programja elérhető az alábbi hivatkozásra kattintva:

Eszterházy Károly Szőlészeti és Borászati Napok Eger

Információ: